Meč a koruna
Tyto stránky mohou lokálně obsahovat povídky 18+ (nevhodné pro děti), homosexuální tématiku, Harryho Pottera (a Severuse Snapea!) v souvislosti s homosexuální tématikou. Postavy Harryho Pottera nejsou mým vlastnictvím a já si na ně nečiním finanční, autorský, duševní ani jiný nárok.

To, že se vám to nelíbí, neznamená, že nemám pravdu. To, že se mi to nelíbí, neznamená, že nemáte pravdu vy. Dokud si nezačneme věci definovat, nedám vám, pro co jste si sem přišli, a vy nedostanete, pro co sem chodíte.
Vítejte na mých stránkách plných textu.
e-mail: trelawney@centrum.cz
Facebook


24.

Severus cítil, že musí okamžitě odejít, jinak hrozilo, že se přestane ovládat a v afektu realizuje dávný plán Lorda Voldemorta. Totiž že tomu nevděčnému děcku zakroutí krkem. Namátkou vybral směr a vydal se do hlubokého lesa. Větve ho šlehaly po tvářích a za límec mu padalo jehličí, ale Severus nic z okolního světa nevnímal. Byl natolik rozčílený, že i stádo slonů by zaregistroval teprve ve chvíli, kdy by mu některý slon šlápnul na nohu.

Ze zamyšlení se probral až na jakémsi palouku se studánkou. Posadil se na pařez, aby si odpočinul, a rozhlédl se kolem sebe. Obloha byla poprvé po několika týdnech jako vymetená a hvězdy na ní jasně zářily. Na východní straně začaly menší hvězdičky lehounce matnět a černota oblohy nenápadně bledla, jak se blížil úsvit. Měkké světlo ze srpku měsíce ozařovalo palouk, odráželo se od vodní hladiny ve studánce a vykreslovalo pohyblivé stíny na okolních stromech. Kouzlo místa, kde se nyní Severus nacházel, přebíjelo nicneřešící úvahy o tom, jak moc byla jeho reakce na Potterův výbuch přehnaná.

,Sem určitě chodí tančit rusalky,‘ napadlo Severuse při pohledu na hebkou trávu okolo třpytící se studánky. Všude kolem cítil jemnou přítomnost magie.

,Nicnedělání... Nečinné přilhlížení...‘ vybavilo se opět Severusovi. Ta slova se ho nepředstavitelně dotkla.

,Potter má kromě jisté přilnavosti k malérům také jedinečnou schopnost v pravý čas vyjádřit svůj vděk,‘ odfrknul si ironicky. ,A pokud možno naprosto nevybíravým způsobem. Jestliže se rychle nevzpamatuje, nezačne používat mozek a nenaučí se diplomacii, připraví ho o život někdo z jeho vlastních řad. Nervy máme každý jenom jedny.‘

Severus si povzdechl. Padla rosa a vůně trávy a jehličí z okolního lesa zintenzivněla.

,Merline, jaký je tady klid...‘

Další hluboký povzdech.

,V něčem měl Potter pravdu. Ovšem jak mohl obvinit z pasivity zrovna mě...?‘

,Proč vlastně nechodím ven častěji? Je tu docela příjemně.‘

Rusalky se tu noc neukázaly. Moc dobře věděly, že ten kouzelník, který se celý rozrušený tak nečekaně přihnal na palouček, by dnes jejich tanec nedokázal náležitě ocenit. Zvědavě ho však z povzdálí pozorovaly a nenápadně mu podstrkovaly do mysli další příjemné vjemy jako tlumený koncert cvrčků nebo měkkost trávy pod nohama. Severus byl vůči radosti vyvolané tak prostými věcmi poměrně imunní, přesto mu skrytá kouzla rusalek pomohla částečně potlačit chmury a uklidnit se. Předchozí rozpolcenost jeho myšlenek se postupně vytratila. Bylo jen tady a teď a minulost ani budoucnost pro tuto chvíli Severuse netrápily.

Když opravdu přišlo svítání, Severus stále seděl na pařezu a přemýšlel. Pak, jako by se probral ze sna, sebou trhnul, vstal a přemístil se do blízkosti tábořiště. Zbytek došel pěšky, protože nechtěl vzbudit Pottera. Nemusel se namáhat, Potter stejně nespal.

“Věděl jsem to,” hlesl Potter.

“Co?” otázal se Severus. Jeho hlas zněl po dlouhém mlčení jako krákání havrana.

“Já... Asi jsem věděl, že se zpět do Bradavic jen tak nevrátíme. Řekl bych, že jsem si to jen potřeboval ověřit,” vysvětlil Potter a v jeho hlase zazněla lítost.

,Lítost nad tím, že se nemůže vrátit, nebo nad tím, jak se choval?‘ napadlo okamžitě Severuse.

,Obojí. Ale hlavně jak se choval,‘ rozhodl se Severus. A jako by chtěl tomuto závěru dodat na pravdivosti, sám pro sebe si pokýval hlavou. Pak se zavrtal do spacáku a okamžitě usnul.

Zdál se mu sen, vzhledem k situaci a Severusově povaze naprosto nepatřičný. Nutno podotknout, že Severusovo podvědomí bylo stále ještě pod vlivem magie, jíž se nevědomky poddal na onom kouzelném paloučku.

Zdálo se mu o rusalkách...

27.06.2008 17:38:31
Tereznik
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one