Meč a koruna
Tyto stránky mohou lokálně obsahovat povídky 18+ (nevhodné pro děti), homosexuální tématiku, Harryho Pottera (a Severuse Snapea!) v souvislosti s homosexuální tématikou. Postavy Harryho Pottera nejsou mým vlastnictvím a já si na ně nečiním finanční, autorský, duševní ani jiný nárok.

To, že se vám to nelíbí, neznamená, že nemám pravdu. To, že se mi to nelíbí, neznamená, že nemáte pravdu vy. Dokud si nezačneme věci definovat, nedám vám, pro co jste si sem přišli, a vy nedostanete, pro co sem chodíte.
Vítejte na mých stránkách plných textu.
e-mail: trelawney@centrum.cz
Facebook


8.

Ani nevěděl, co vlastně snídal. Že by piliny? Odhadoval to na ně podle nepříjemného pocitu kolem žaludku. Sám však samozřejmě dobře věděl, že ve skutečnosti ho svírá úzkost z toho, co musí udělat. Jak jen to má provést? Požádat o něco profesora. No, je třeba si přiznat, že samotné požádání by problém nebyl. Ale požádat Snapea - to byla hlavní příčina jeho nervozity. Ranní odhodlání se během první hodiny jaksi vytratilo. Dětinsky doufal, že se stane zázrak a on za ním nebude muset jít. Pak se dokonce snažil namluvit sám sobě, že ten lektvar snad ani nepotřebuje. Jen co se kolem něho opět mihla Romilda, se však utvrdil v tom, že “protijed” je k přežití nezbytný a že Snape je menší zlo než dostat se do spárů jí.

Vyučování se nesnesitelně vleklo a zároveň čas utíkal tak rychle... Toho dne si Harry nenapsal vůbec žádné poznámky. Zato se mu podařilo způsobit pěkné pozdvižení, když v hodině přeměňování udělal z knihy místo blankytně modrého motýla černočerného netopýra. Harryho myšlenky se nějakým způsobem promítly do kouzla. Hermioně to samozřejmě neušlo a věnovala mu významný pohled.

“Vždyť já vím,” zabručel si spíš pro sebe.

Poslední dvouhodinovku měli lektvary. Z praktického hlediska ideální příležitost. Stačí jenom po skončení zůstat ve třídě a spustit. Jenže pro Harryho to byla opravdová muka. Snape pochopitelně nešetřil posměšky a kousavými průpovídkami na adresu nebelvírských a Harryho obzvlášť. Draco Malfoy se při tom skvěle bavil. A Harry nemohl udělat nic než zatnout zuby a pokračovat v práci.

Když je konečně Snape propustil, Harry si roztřeseně skládal věci do tašky. Ani to zdržení nemusel hrát, učebnice mu dvakrát upadla, než se mu podařilo narvat ji, kam patřila. Hermiona se na něj při odchodu povzbudivě usmála a naznačila, že na něj počkají venku. Ron mu věnoval soustrastný pohled.

Harry se zoufale rozhlédl. Tak hrozně se necítil ani před prvním famfrpálovým zápasem. Ale co, hlavu mu snad Snape neutrhne. Trest už Harry stejně dostal a o body přichází každou chvíli. Těch pár let, kdy se všichni ze Zmijozelu budou bavit, jak se slavný Harry Potter musel doprošovat u Snapea, protože po něm jela snad nejpříšernější holka ze školy... To přežije.

“Ehm, pane profesore?” odhodlal se.

“Copak, pane Pottere? Jdete se domluvit, kdy mi vyčistíte ty stoly, jak jste slíbil?” zeptal se vyhlášený trýznitel.

“Ano. Mimo jiné...”

Snape nic neřekl, jen zvědavě pozvedl obočí. Čekal.

A vypadalo to, že se nedočká.

Po chvíli, která se zdála být nekonečnou, opět promluvil Harry:

“Chtěl jsem se vám omluvit za to noční vloupání. Vím, že to z mé strany bylo nepřípustné, a je mi to velice líto. Na svou obhajobu mohu uvést pouze to, že jsem jednal ve stresu a v důsledku toho jsem tak nějak... nepřemýšlel.”

Hermiona by na něj byla pyšná. Sice se mu ohledně omluvy nebo prosby nepodařilo vymámit z ní ani ň, ale nakonec dokázal vymyslet důstojné znění. Až na ten závěr.

Profesor Snape se tvářil... skoro soucitně. Skoro.

“Nepřemýšlel? Pane Pottere, toho jsem si již všiml nesčetněkrát, že nepřemýšlíte.”

Harry svěsil hlavu. Jak mu teď má říct ten zbytek? Ještě se nedostal ani k hlavnímu problému a Snape už se mu posmívá. Jak nečekané, ušklíbl se v duchu. Vždyť je to přece slizký Severus Snape. Ten to má v popisu práce.

“Smím vědět, co vás vlastně dohnalo až na pokraj racionálního uvažování? Co vás, když použiji vaše slova, přimělo jednat ve stresu?” zeptal se Snape a Harrymu se nesmírně ulevilo. Odpovídat na otázky bylo daleko snazší. A tak to ze sebe vychrlil. Všechno. Romildu, radu Hermiony, radu madam Pomfreyové, radu Brumbála... Tedy - skoro všechno. To, že s Brumbálem v noci schůzku neměl, se přiznat neodvážil.

27.06.2008 17:33:07
Tereznik
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one