Meč a koruna
Tyto stránky mohou lokálně obsahovat povídky 18+ (nevhodné pro děti), homosexuální tématiku, Harryho Pottera (a Severuse Snapea!) v souvislosti s homosexuální tématikou. Postavy Harryho Pottera nejsou mým vlastnictvím a já si na ně nečiním finanční, autorský, duševní ani jiný nárok.

To, že se vám to nelíbí, neznamená, že nemám pravdu. To, že se mi to nelíbí, neznamená, že nemáte pravdu vy. Dokud si nezačneme věci definovat, nedám vám, pro co jste si sem přišli, a vy nedostanete, pro co sem chodíte.
Vítejte na mých stránkách plných textu.
e-mail: trelawney@centrum.cz
Facebook


9.

Harry vypadl celý pobledlý ze třídy ve sklepení. Ron a Hermiona už na něj čekali. Hermiona si Harryho výrazu všimla ihned.

,,Harry? Tak co?‘‘

,,Kamaráde? On tě fakt naporcoval do toho lektvaru?‘‘

,,Mám pocit, že jsi v poslední době úplně mimo, Rone,‘‘ zabručel přes znatelné potíže.

,,No tak, Harry, co se stalo? Pomůže ti?‘‘

,,Já…‘‘ přemýšlel, proč slyší odněkud z dálky tikání hodin.

,,No Harry?‘‘

,,… nevím…‘‘

,,Co?‘‘ vypískla Hermiona.

 

 

 

O PÁR (neskutečně dlouhých) MINUT DŘÍVE

 

…ale Severus Snape nebyl žádný idiot a nebyl by to Zmijozel a špeh, kdyby to nepoznal už dávno. Kdyby už dávno nevěděl, že ho Brumbál prachsprostě podrazil a nahrál tomu klukovi. Za to se mu ještě pomstí! Ale teď…

,,…prosím, pane profesore, potřebuji vaši pomoc,‘‘ vypadal hrozně nešťastně a zdrceně.

,,Hmm, zajímavé,‘‘ broukl si Snape spíš pro sebe.

,,Prosím?‘‘ optal se Harry vyvedený z míry. Z části doufaje, že se jen přeslechl.

,,Takže,‘‘ práskl svými deskami a hlas měl neobyčejně silný, až Harry málem nadskočil. Vypadalo to, jako by se Snape dostal z nějakého transu.

,,To je vše?‘‘ zabodl do něj oči s nevšedně nicneříkajícím pohledem.

,,No... Jo... Ehm, pane profesore,‘‘ sklopil oči.

Severus vyčkával, až se na něj znova podívá, tohle si nemohl odpustit. Prostě ne. Harry tedy po delší odmlce vzhlédl. Severus na něj kývl, přitáhl si desky blíž k tělu, jako by to byl hábit, který ho chrání před větrem, a ponechal Pottera za svými zády ,jeho osudu‘.

Ten jeho pitomý plášť, pomyslel si Harry, opět zavlál jako nějaký hloupý prapor ve větru. Co to k čertu bylo?! Jak si to má vyložit?!

Severus ho nechal za zády a naprosto jasně si uvědomoval, že teď obětoval stoly na úkor svému zmijozelskému plánu. Neřekl přece, že Potterovi nepomůže. To by mu dokonce ani u ředitele, na kterého už byl pěkných pár hodin naštvaný, neprošlo. Ale pokud po něm Potter něco chce, musí se snažit víc. Zvláště pak po tom, co provedl. Tohle nedaruje ani jednomu z nich. Co si myslí? Oba? Je snad nějaký hej nebo počkej? Cs, cs, cs… ,Nebelvírové‘…

27.06.2008 17:33:30
Tereznik
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one