Meč a koruna
Tyto stránky mohou lokálně obsahovat povídky 18+ (nevhodné pro děti), homosexuální tématiku, Harryho Pottera (a Severuse Snapea!) v souvislosti s homosexuální tématikou. Postavy Harryho Pottera nejsou mým vlastnictvím a já si na ně nečiním finanční, autorský, duševní ani jiný nárok.

To, že se vám to nelíbí, neznamená, že nemám pravdu. To, že se mi to nelíbí, neznamená, že nemáte pravdu vy. Dokud si nezačneme věci definovat, nedám vám, pro co jste si sem přišli, a vy nedostanete, pro co sem chodíte.
Vítejte na mých stránkách plných textu.
e-mail: trelawney@centrum.cz
Facebook


Těsně před obličejem mu prolétl duhový míč. Cítil, jak voní. A za ním letělo dítě. V šatečkách. A za posledním volánem se hnalo druhé dítě. Obličejík tohoto dítěte byl pokroucený, vyschlý, téměř zlý. Ztratily se mu z dohledu, ty dvě dívky. Protřepal hlavou. On musí běžet. Rychle. To na něm záleží. To podle něj se rozhodne budoucnost. Nesmí zklamat. Nesmí přijít pozdě!

Konečně. Popadl kliku. A zarazil se. Najednou se mu vůbec nechtělo dovnitř. Nějaká síla ho nicméně poslala do temné místnosti. Neměl tu co pohledávat. Měl z toho zlý, tolik zlý pocit. Dveře cvakly. Otočil se. Zalomcoval jimi. Ven! Nešlo to. Vytáhl hůlku. Nepomohla.

Smích. Otočil se. Stál uprostřed bradavického trávníku. Oči. Tolik očí si ho prohlíželo. Luipin. Potter. Lily. Potter. Black. Lily. Black. Pettigrew. Lily. Oh Lily! Malfoy. Blacková. Malfoy. Brumbál. Všichni! Pryč.

Otočil se. Rozběhl. Nikdy nemohl být dost rychlý. Ale ty oči se přibližovaly a jemu jako by namazaly boty lepidlem. Čím rychleji se chtěl pohybovat, tím pomalejší byl. Klid, říkal si, prostě se přestanu děsit a vše se zase vrátí do původní rychlosti.

Mýlil se. Zpomalil, zastavil. Ohlédl se. Vyrazil vpřed tryskovou rychlostí. Běžel a nezastavoval. Rychleji. Prosím!

Něco ho přimělo přibrzdit. Zastavil. Všechna krev se mu vytratila z bledých tváří. Vběhl Temnému pánovi do náruče. On! A v ruce držel hlavu zkrvavenou…

Němý výkřik. Prázdné ticho. Smrt. Lily.

Chci umřít. Najdu tě. Už se nechci bát. Nevím, jak se to dělá. Příliš dlouho. Příliš moc.

Otáčí se. Všichni vrstevníci ze všech kolejí na něj ukazují. Smích jimi probublává ve vlnách. Buch. Všichni vyprsknou smíchy. Shlédne. Má na sobě spodky, které kdysi James Potter ukázal celé škole. A mladý Harry Potter se dívá. Dívá se tak smutně. Je tu i Brumbál. Soustrastně mu nabízí citronovou zmrzlinu. Na tváři Draca může vyčíst, že neví, co si myslet. Jestli se smát. Nebo mu pomoct obléci se. Dívají se na něj. Ti, kteří ho ponižovali, i ti, které ponížil on. Dva se nesmějí. Brumbálův pohled se mění v rozkaz, Potterův v hněv.

Svět pod ním se začíná otáčet. Mizí.

19.04.2012 19:39:29
Tereznik
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one