Meč a koruna
Tyto stránky mohou lokálně obsahovat povídky 18+ (nevhodné pro děti), homosexuální tématiku, Harryho Pottera (a Severuse Snapea!) v souvislosti s homosexuální tématikou. Postavy Harryho Pottera nejsou mým vlastnictvím a já si na ně nečiním finanční, autorský, duševní ani jiný nárok.

To, že se vám to nelíbí, neznamená, že nemám pravdu. To, že se mi to nelíbí, neznamená, že nemáte pravdu vy. Dokud si nezačneme věci definovat, nedám vám, pro co jste si sem přišli, a vy nedostanete, pro co sem chodíte.
Vítejte na mých stránkách plných textu.
e-mail: trelawney@centrum.cz
Facebook


Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "7280"
:-):-D:-D:-P:-O:-(:-B:-/:-o;-)B-):-X>-)]-|[-][-]love
1) Ony jsou obě věštby Sibyly.

Vrátit se v čase a zachránit Severuse – ještě ke všemu ne tak úplně z vlastní vůle, ale na popud sebe sama z budoucnosti. Ehm... jo? Je to tak? I tak to je. Zachraňovali oba, minulost i budoucnost.

Tedy – Harry z přítomnosti podnikne tu záchrannou akci jenom proto, že díky tomu, že se mu v minulosti zjevil on sám ve své budoucí podobě, ví, že to musí udělat? Nemá jiný důvod – správně? Přijde na to, čemu řekneš přítomnost. Viděla bych to tak, že B (Harry z "budoucnosti") přijde do své minulosti za Harrym z P (to je ten Harry, který bojuje s Voldemortem a píše deník) a sdělí mu, že budou zachaňovat. Harry z P to nedůvěřivě odkývne.

A teď vzpomínky. Viděl je vůbec některý Harry? Ten z přítomnosti je musel vidět, nebo ne? Jenže jak to, že potom Harry z přítomnosti nechápe důvod, proč Severuse zachraňovat. Na tomto asi ztroskotalo moje pochopení celé akce. Tak: Harry z B SS vzpomínky viděl a pamatuje si je, Harrymu z P nikdy ukázány nebyly.

Proč pro něj mělo cenu vracet se v čase zachraňovat zrovna Snapea? Já vím, že zemřel jako poslední. Jo? Já to nevím a je mi to putna. :)

A vím, že nebylo možné vrátit se o víc než o rok. A taky vím, že věděl víc než já.

Tohle si myslí přítomný Harry, že ano? A mluví o Harrym z budoucnosti, který se mu tehdy zjevil. Ale sám se tím Harrym z budoucnosti vzápětí stane. Takže... minulost vlastně změnil Draco, když navedl Voldyho na sebe, čímž způsobil, že Voldy nebude chtít zabít Severuse, který by ale v případě své smrti předal Harrymu vzpomínky.
Bingo.

Když mluvil přítomný Draco v měněné minulosti s Voldym, věděl Voldy, že je to Draco z budoucnosti, že ano? A Draco mu řekl, že to on je pánem Bezové hůlky, tedy jeho mladší verze. Zvláštní je, že Voldymu nebylo divné, že Draco ví o té hůlce – a jednak taky, že mu to řekl – pak by totiž Draco taky věděl, že ho Voldy musí zabít... Draco to postavil tak, že Temný pán v jeho realitě prohrál proto, že se upnul na Severuse Snapea jako pána té hůlky, a proto on, čistokrevný, po válce přišel o svou nadřazenost.

Draco se maskoval za Luciuse? Tak ale o čem to pak Voldy mluví, když říká cosi o jeho „mladší kopii“? Nechápu, tápu, omlouvám se. Pokud vím, Draco si nechal spíš narůst vlasy, aby vypadal jako Lucius. Nepřevlékal se za něj.

Je tak těžké věřit tomu, co mi bylo předloženo jako fakt. Měl výhodu – Snapeovy vzpomínky. Nezvratný důkaz. Důvod, proč mu věřit.

Nikdy jsem se k nim nedostal. Bylo mi řečeno, že Severusi Snapeovi věříme. Nic víc, nic méně.

Uff. To je ono – tady tápu nejvíc. Přítomný Harry, který vzpomíná na minulost, v níž ale Severus umřel, neví nic o vzpomínkách?
Harry M neví nic o vzpomínkách a je tím, kdo si píše deník... na doporučení psychiatra. :) A stěžuje si v něm na Harryho B. A ano, minulost, kterou se starší Harry z B snaží změnit je nám známá z kánonu.

... Ale! Harry z budoucnosti se do té minulosti vrátil přeci proto, aby ji změnil – aby zvrátil smrt Severuse. A když Harry z budoucnosti znal Severusovy vzpomínky, přeci je musel znát i Harry z minulosti – bez toho, aby mu o nich Harry z budoucnosti řekl. ... Vidíš, kde vidím rozpor? Asi ano. Předpokládáš, že aby měl ony vzpomínk Harry z budoucnosti, musí je mít i ten z minulosti? Předpoklad tady je, že budoucnost, jaká byla pro Harryho B, se změnou minulosti nějakou dobu nezmění a až se čas a události ukotví, může se třeba rozpadnout, anebo existovat paralelně. Pokud by se průběžně měnila Harryho B paměť, nebylo by to tak patetické, klišoidní a dojemné, jako je, pokud si B pamatuje vše, co se stalo. Prostě osudovost, no.
2)Věštba. Mluví se tu o věštbě, jak je nám známá, nebo o nějaké jiné věštbě? A Harry o ní neřekl ani Ronovi a Mioně? Faktem je, že si teď už nejsem jistá vůbec ničím, takže ani tím, že u JKR o ní věděli... Ale měla jsem za to, že ano. O téhle věštbě R+H neřekl.

Další menší problém mám ohledně té modifikované minulosti. Čas přepsat dějiny. No jo, ale co přesně chtěl Harry přepisovat na závěrečném střetu s Voldym? Sám přežil (jinak by tu nebyl), Severuse přeci už zachránili – a myslela jsem, že tohle byl jediný důvod jejich cesty do minulosti. A Harry přeci už ví, že má zemřít, když mu to Harry z budoucnosti řekl. Tehdy, když mu pověděl i o vzpomínkách. Ále, další patetčinost. Myslel tím asi uložit to, co změnili, a to bylo v tomto případě asi pořadí mrtvých. Bylo to něco jako povzdech, že teď už nic nevrátí do původních kolejí.

Mrtví? No... ok. Ale oba se z toho probrali, že? Jako tehdy v lese...Ano. Pak ale nerozumím tomu, proč Voldyho nakonec nemohl zabít Harry z minulosti, proč to měl udělat Harry z budoucnosti. Em?

Expel.=Harry M, Avada =Voldy M, dopadla do zad Harry B. V té chvíli už nebyl Harry B, takže se popis musel přesunout. Smyčka se uzavřela, jak praví klasik. (Avada taky - jako že požili H a V z M ta samá kouzla na obranu a útok, jako za H z B.)

Nemělo to mít moc společného se Sevem, takže by stejně moc prostoru nedostal.

Znova opakuji - děkuji, nezesměšnila ses, vážím si Tvé snahy.
Děkuji aspoň za tohle, moc. Tady jsem o reakci docela stála. Pořád to považuji za vysoce zajímavý počin. Kdyby ne, nemučila bych u toho své mozkové závity.

Ale ano - toto je tím pádem velmi vhodné využití rubriky Zrnka. I kdyby to byl blábol (jako že není), pak tady si můžeš dovolit mnohé :) (Co na tom, že z toho čtenáři mohou i zešedivět.)

Tři Harryové? Sama o tom nevím, to bys mi musela říct, co přesně myslíš. Pochopila jsme to tak, že je jen minulý a budoucí verze jednoho a toho samého Harryho, kteří se ovšem v určitém bodě potkávají. A pokud jsem někde psala "přítomný Harry", pak jsem myslela asi "v tu chvíli přítomného Harryho".smiley

Ovšem že jsou tu dvě věštby, to mi skutečně nedošlo a ano, vždycky jsem myslela jen jednu a tu samou, Sibylinu věštbu. Ale ptala jsem se, jestli náhodou nemyslíš jinou... Tak to abych si to přečetla znovu.smiley Děkuji.

Hm... smiley To zní dost děsivě, ta poslední věta.
Mrcha Freud. Ehm – Mrcha Murph… tedy: víš-Ty-co-myslím. *luskne prsty* Myslím, že myslím podvědomí a myslím, že jsem si jistá, že jsem se sekla hned v úvodu. Je samozřejmě totální blbost, aby Harry z budoucnosti dorazil Voldyho, když je mrtvý. (Potter z budoucna, ne Voldy.) Tož: opraveno ve vysvětlivce.

Nicméně: Vidíš?! Aspoň víš, proč jsem utekla. A to jsem netušila, že je to tak komplikované, dokud jsem si nepřečetla Tvůj komentář. :)

Mimochodem: děkuji Ti za něj převelice, jsem nesmírně vděčná. A ještě než vezmu roha: sice jsem komentář jen proletěla, ale mám pocit, jako bys operovala s třemi Harry Pottery, ne se dvěma, a s jednou věštbou, ne se dvěma. (Ne, opravdu nemluvili o té původní věštbě ani jeden nemůže žít, jestliže druhý zůstává naživu. Sib se cítila neužitečná, když už se její první opravdová věštba splnila, tak potřebovala… udělat… další.)

A teď zase mizím do dáli; ale jednou se vrátím; salut.
2) ok – pak chápu, že to bylo ještě předtím, než Severus zemřel a mohl mít vůbec šanci mu ty vzpomínky dát. Ale! Harry z budoucnosti se do té minulosti vrátil přeci proto, aby ji změnil – aby zvrátil smrt Severuse. A když Harry z budoucnosti znal Severusovy vzpomínky, přeci je musel znát i Harry z minulosti – bez toho, aby mu o nich Harry z budoucnosti řekl. (Ok, ještě chvíli a nebudu vědět, co jsem vůbec chtěla říct – tím spíš to nebudeš vědět ty a já budu moct celý svůj koment smazat. A nebo mi všechno v průběhu jeho psaní dojde – a pak ho vlastně budu moct smazat taky.) Vidíš, kde vidím rozpor? Třeba žádný není a já to jen celé špatně chápu – potom moc prosím o vysvětlení. A důležitá věc – příběh o vracení se v čase bez rozporů podle mě neexistuje. Takže by to nic neměnilo na faktu, že jsi měla výtečný nápad.

Pravděpodobně jsem prostě vážně něco nepochopila. Přiznávám, že je to na mě až moc složité téma. A jelikož víme, že se ztrácím i v běžně pochopitelných povídkách, nedivíme se, že? :)

Naprosto jsi mě dostala tou scénou, v níž Draco líčí svůj rozhovor s Voldym. To nemělo sebemenší chybu – dokonalé! :D

Taky se mi moc líbilo, jak jsi nahradila informace, které se měl Harry dozvědět ze vzpomínek – hlavně tedy ten fakt, že má Harry zemřít. Takže promyšlené to máš opravdu skvěle. (A pravděpodobně tak skvěle, že já nejsem schopná to všechno pojmout.)

Věštba. Mluví se tu o věštbě, jak je nám známá, nebo o nějaké jiné věštbě? A Harry o ní neřekl ani Ronovi a Mioně? Faktem je, že si teď už nejsem jistá vůbec ničím, takže ani tím, že u JKR o ní věděli... Ale měla jsem za to, že ano.

Další menší problém mám ohledně té modifikované minulosti. Čas přepsat dějiny. No jo, ale co přesně chtěl Harry přepisovat na závěrečném střetu s Voldym? Sám přežil (jinak by tu nebyl), Severuse přeci už zachránili – a myslela jsem, že tohle byl jediný důvod jejich cesty do minulosti. A Harry přeci už ví, že má zemřít, když mu to Harry z budoucnosti řekl. Tehdy, když mu pověděl i o vzpomínkách.

Harry Potter i lord Voldemort leželi na zemi mrtví.

Mrtví? No... ok. Ale oba se z toho probrali, že? Jako tehdy v lese... Pak ale nerozumím tomu, proč Voldyho nakonec nemohl zabít Harry z minulosti, proč to měl udělat Harry z budoucnosti.

Zelený paprsek dopadl do zad Harryho staršího. Zpomaleně mu došlo, že to bylo kouzlo Voldemortovy hůlky, že míří na něj, že pronáší ta samá slova. Použil Expelliarmus a kouzlo se odrazilo. Voldemort ležel na zemi mrtvý, konečně poražený.

A když si vezmu na pomoc větu z vysvětlivky nahoře:

Harry (ten z budoucnosti) se vrhne před Hermionu (tu z minulosti), když po ní švihne Voldy Avadou. A Harry (ten z budoucnosti) ho (Voldemorta) dorazí.

Harry z budoucnosti schytal Voldyho Avadu mířenou na Mionu – dobře. Takže zemřel? A kdo použil Avadu také (=pronesl ta samá slova) – a kdo použil Expelliarmus? A co v tu chvíli dělal Harry z minulosti? Tady jsem se ztratila absolutně nejvíc. V úvodu píšeš, že to Harry z budoucnosti Voldyho dorazí – ale jak by to stihl, když už mu v tu chvíli do těla pronikla Avada?

Trochu mě mrzelo, že Severus moc prostoru nedostal. Ale to už je nejspíš vina toho, že na to nestihlo dojít, protože ses rozhodla povídku víc nerozšiřovat.

Ass, promiň. To Zrnko mi za to stálo, abych se ho snažila pochopit. I když ještě po druhém přečtení jsem si myslela, že to vzdám a radši se nebudu komentářem zesměšňovat.

Děkuji.
Ok, na cestování časem moje mozková kapacita zjevně nestačí. Nebo se nejsem schopná pořádně soustředit. Každopádně ti patří můj obdiv za to, že ses pustila do téhle tématiky.

Ten nápad mě nadchl. Vrátit se v čase a zachránit Severuse – ještě ke všemu ne tak úplně z vlastní vůle, ale na popud sebe sama z budoucnosti. Ehm... jo? Je to tak? Ani na x-té přečtení si nejsem jistá, jestli jsem tu část, kterou jsem pochopila, nepochopila blbě.

Tedy – Harry z přítomnosti podnikne tu záchrannou akci jenom proto, že díky tomu, že se mu v minulosti zjevil on sám ve své budoucí podobě, ví, že to musí udělat? Nemá jiný důvod – správně? To je bezvadně uhozené :) Ne, vážně – líbí se mi to. Moc. Důsledky porušení pravidel cestování v čase jsou výborné téma (tím spíš, jde li o cestu zpět za účelem zvrátit smrt Severuse) – a mě jen mrzí, že ses mu nehodlala věnovat víc. Ačkoliv chápu, že psát takovou povídku – z toho by mohl jeden už nadobro zešílet. Takže ok, v tomto případě jsem ale ráda, že jsi sem dala ten text aspoň v téhle podobě – nerada bych o to přišla.

A teď vzpomínky. Tam tápu hodně. Viděl je vůbec některý Harry? Ten z přítomnosti je musel vidět, nebo ne? Jenže jak to, že potom Harry z přítomnosti nechápe důvod, proč Severuse zachraňovat. Na tomto asi ztroskotalo moje pochopení celé akce.

Proč pro něj mělo cenu vracet se v čase zachraňovat zrovna Snapea? Já vím, že zemřel jako poslední. A vím, že nebylo možné vrátit se o víc než o rok. A taky vím, že věděl víc než já.

Tohle si myslí přítomný Harry, že ano? A mluví o Harrym z budoucnosti, který se mu tehdy zjevil. Ale sám se tím Harrym z budoucnosti vzápětí stane. Takže... minulost vlastně změnil Draco, když navedl Voldyho na sebe, čímž způsobil, že Voldy nebude chtít zabít Severuse, který by ale v případě své smrti předal Harrymu vzpomínky. Tedy to vidím tak, že Harry z přítomnosti musel vidět Severusovy vzpomínky, protože Severus umřel – jinak by se neměl proč vracet a zachraňovat ho. Ale když se pak všichni vrátili do minulosti, ta se začala měnit díky Dracovi v tom bodě, kdy odlákal Voldyho od Severuse. Když mluvil přítomný Draco v měněné minulosti s Voldym, věděl Voldy, že je to Draco z budoucnosti, že ano? A Draco mu řekl, že to on je pánem Bezové hůlky, tedy jeho mladší verze. Zvláštní je, že Voldymu nebylo divné, že Draco ví o té hůlce – a jednak taky, že mu to řekl – pak by totiž Draco taky věděl, že ho Voldy musí zabít...

„Jeden by si myslel, že bude s výsledkem přinejmenším spokojený, když rozkazuje nám a ani se nemusí převlékat za mladší kopii svého otce.

Haú. Plus potom to odmaskování před Voldym... Draco se maskoval za Luciuse? Tak ale o čem to pak Voldy mluví, když říká cosi o jeho „mladší kopii“? Nechápu, tápu, omlouvám se.

Je tak těžké věřit tomu, co mi bylo předloženo jako fakt. Měl výhodu – Snapeovy vzpomínky. Nezvratný důkaz. Důvod, proč mu věřit.

Nikdy jsem se k nim nedostal. Bylo mi řečeno, že Severusi Snapeovi věříme. Nic víc, nic méně.

Uff. To je ono – tady tápu nejvíc. Přítomný Harry, který vzpomíná na minulost, v níž ale Severus umřel, neví nic o vzpomínkách? Tedy – sám je neviděl? Totiž... předpokládám správně, že ta minulost, kterou se Harry a spol. snaží změnit, je nám známá minulost z kánonu? V té Severus zemřel a předal Harrymu vzpomínky. Ale v té se taky ukázal budoucí Harry, který pověděl tehdejšímu Harrymu o vzpomínkách – tomu, který ty vzpomínky měl vidět potom, co Severus umřel. Takže pokud si o tomhle budoucí Harry promluvil s tehdejším Harrym ještě před střetem s Voldym (z textu nemůžu vyčíst, kdy přesně se tak stalo), ok – pak chápu, že to bylo ještě p
23.12.2012 00:57:31
Tereznik
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one