Meč a koruna
Tyto stránky mohou lokálně obsahovat povídky 18+ (nevhodné pro děti), homosexuální tématiku, Harryho Pottera (a Severuse Snapea!) v souvislosti s homosexuální tématikou. Postavy Harryho Pottera nejsou mým vlastnictvím a já si na ně nečiním finanční, autorský, duševní ani jiný nárok.

To, že se vám to nelíbí, neznamená, že nemám pravdu. To, že se mi to nelíbí, neznamená, že nemáte pravdu vy. Dokud si nezačneme věci definovat, nedám vám, pro co jste si sem přišli, a vy nedostanete, pro co sem chodíte.
Vítejte na mých stránkách plných textu.
e-mail: trelawney@centrum.cz
Facebook


Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "5910"
:-):-D:-D:-P:-O:-(:-B:-/:-o;-)B-):-X>-)]-|[-][-]love
Mea culpa, jestli to tak vyznělo. Ne, jistěže ne. Je to jen můj subjektivní pocit, já bych ho tak viděla. V kánonu vlastně málokdy víme, co si Snape myslí, protože tam je všechno interpretováno z pohledu Harryho. 'Vidíš' maximálně jen jejich výrazy...
Myslím, že tak, jak jsi to přeformuloval, tak jsem to myslela, děkuji že se mnou souhlasíš :) ... Já jen nechci podporovat, by lidé své domněnky (třebas i rozumné) vydávali hned za pravdu. :) .. No .. Když ničemu jinému, tak pro stav vašeho nádobí byla má poznámka užitečná.
belldandy
Ehm... Já někde řekla, že Severus trpí rád nebo že chce trpět? Jestli ano, tak jsem to tak rozhodně nechtěla podat. Pouze si myslím, že to považuje za svůj přiměřený tres. I když je to pouze moje domněnka, protože v kánonu to samozřejmě nemá žádnou oporu, protože koho by tam zajímal Severus, když tam mají Pottera, že? *radši odchází umývat nádobí, aby se tu nerozpoutala další debatu na téma, do kterého se nechce pouštět*
Yellow a Adelaine - já si také představuji, že Severus bere svou práci jako vykoupení, také si představuji, že hledá očistec za nějaké své viny, ale .. nedá mi to .. kde bere tu jistotu, že tohle přesvědčení .. že Snape vlastně trpí "rád" a trpět chce .. má oporu v kánonu. Dle mého je to interpretace. Docela pochopitelná, ale .. interpretace.
belldandy
Yellow, Adelaine - moc děkuji za vaše názory.

Takže se asi ustálím na tom, že JKR tyhle věci neřešila až tak podrobně, aby v tom byl pořádek. Ale jistě, uvědomuji si, že v tomhle podstata nebyla :) Jen mě to zajímalo.

Rozhodně bych se přikláněla k tomu, že když už, tak se všechny ty instituce nacpaly právě do budovy MK. Když už ji měli tak fikaně maskovanou :)

Starostolec jsem donedávna taky měla za soudní orgán, ale pak mi v tom udělalo zmatky, když jsem si přečetla v OP o procesech s Karkarovem, Pytlounem a spol. - souzeni Kouzelnickým soudním dvorem v čele se Skrkem. Proč by nemohlo být více soudních instancí, ale když už, Starostolec bych měla za orgán vyšší - jenže co bylo závažnější? Harryho přestupek, nebo válečné zločiny?

No nic, už to neřeším. Ještě jednou díky, dámy.
Podle mě byl Starostolec soudem a měl být nezávislý na ministrovi. Ale co my víme, třeba byl úplně nezávislý. Já si tedy nepamatuji, kde byl Skrk když soudil a jestli ono oddělení nebylo něco jako policie, soudnictví. Jen rozdíl je možná ten, že kouzelníků je relativně málo a mají v Londýně budovu, tak proč to všechno nenacpat do jedný...

Já vždycky měla pocit, že Snape trpí a svou roli špeha bere jako vykoupení. Co by dělal po válce, kdyby tenhle očistec skončil, to netuším, ale věřím, že by se klidně a s radostí přiznal a spokojeně by hnil v Azkabanu, protože by věřil, že si to zaslouží. A v tomhle utrpení by byl 'spokojený'.

Harryho důvod: "Nemohl nepřijít, zavřít oči a dělat, že neexistuje Snapeovo stání, že neexistuje snaha zjistit, kdo si zaslouží být ve vězení a kdo ne." Je taková jeho pohádka, protože on už předem věděl, že Snapea bude chtít osvobodit. Není to i od Harryho touha po očistci? Ještě ke všemu nechat si ho doma?

Co mě ale zaujalo, je způsob trestu. Zajímavé a hodně dobré, ale... to znamená, že šílenci jako třeba Belatrix (i když ta už je mrtvá, ale jí podobní), kteří netrpí výčitkami svědomí, tak vlastně ten trest tak tvrdý nemají. Což z věznitelů dělá ještě větší zrůdy a také se vlastně ze všech vězňů snaží vychovat bezcitné zrůdy. TO je hodno zamyšlení proč.

Já jsem asi na jednu stranu ráda, že to nemá pokračování. Mně se to takhle líbilo, možná by to v některých částech mohlo být víc rozvedené, ale jinak s tímhle koncem jsem spokojená. Děkuji
Já osobně si myslím, že Starostolec byl právě ten soudní orgán a zároveň měl asi funkci něčeho jako senátu. Navíc mám takový dojem, jako by to byl takový orgán částečně závislý a částečně nezávislý na ministerstvu, vzhledem k tomu, že tam byl již zmíněný ministerský předseda a ministerští úředníci, ale na druhou stranu tam byl Brumbál, jako někdo na ministerstvu zcela nezávislý (a předpokládám, že tam byli i další, kteří asi nejsou zmiňováni, neboť nejsou pro děj důležití). Ano, je to trochu podivné, ale co není. A můžeme my říci, že máme nezávislé soudnictví, policii?

Na mě Severus působil dojmem, že chce co nejrychleji dosáhnout svého odsouzení, aby to měl již konečně za sebou, protože bezpochyby počítal s tím, že dostane buď polibek nebo rovnou smrt.

O tom, jestli pro Severuse smrt nebyla lepší, jsem docela dost přemýšlela po vydání sedmého dílu. Vlastně už od jeho prvního objevení se v HP1, jsem věděla, že on prostě zemře a otázkou pro mě bylo jen to, jak umře. Jestli nakonec umře jako hrdina, nebo ne.

Myslím si, že tento způsob smrti pro něj byl ideálním řešením a vyústěním jeho života (jestli to tak jde říct). Musím říct, že si toho doopravdy kánonového Severuse nedokážu představit, jak by po válce žil. Pronásledován vinou za smrt Lily, možná i Pottera senior a Blacka, určitě Brumbála... A zároveň by už neexistovalo nic, čím by tu vinu mohl "napravovat", čím by mohl ulevovat svému svědomí. Buď by skončil jako alkoholik, šílenec nebo sebevrah, protože by se s tím stavem věcí prostě nedokázal smířit.
Tohle už je staršího data, nebo ne?

Ty klece mě vždycky děsily. Ale to si vymyslel film, v knihách zmíněny nebyly, nebo ano? A když už jsem díky tomuto Zrnku nad soudnictvím v kouzelnické Británii přemýšlela... Asi to nechápu. Trestní věci se projednávaly před Kouzelnickým soudním dvorem, ne? Ne před Ministerstvem kouzel. Jenže ty procesy vedl ministerský úředník – vedoucí odboru pro uplatňování kouzelnických zákonů (teda aspoň myslím, že jím Skrk byl...) Kouzelnický soudní dvůr by měl být od ministerstva oddělen, ne? To, že Harry měl své disciplinární řízení na MK, ok, šlo o přestupek, ne o trestný čin. Jenže tohle řešil Starostolec... což je orgán jaký? Soudní? Vypadalo to tak... Jenže v čele ale samotný ministr, dalšími členy ministerští úředníci... Takže? Nějak mi to nesedí. Já vím, že se to asi nedá příliš převádět na „reálné poměry“, protože MK vlastně funguje taky jako vláda, ale stejně... aby jedna a ta samá instituce měla všechny složky moci... Nepřijde vám to divné? Mně asi něco uniká... Promiň, ass, ale musela jsem se zeptat.

Ale k „povídce“. Zaujala mě teď z novinek nejvíc a moc mě mrzí, že z toho máme jen tenhle „stručný výtah“ – aspoň tak to na mě působí. Opět na mě z toho křičí ten do země zadupaný potenciál. Ale tak je třeba pracovat s tím, co je k dispozici, takže...

Líbí se mi Harryho důvod pro návštěvu procesu.

713? Pěkné, symbolické.

Hm, Severus... působil na mě úplně přesně tak, jako by byl pod Veritasérem... Nebo to mám přičítat pobytu v cele? Pravdou je, že sama v sobě nemám vyřešené, jak by se podle mě měl Severus Snape chovat při výslechu, ale přesto... Nicméně uznávám, že by to mohl být Severusův způsob, jak... se s tím soudem vyrovnat.

Zaskočily mě ty morbidní detaily – skoro bych i uvítala nějaké varování předem. Zrovna jsem jedla a zmínka o vyřezávání jazyka a vraždění kyselinou mi na chuti nepřidala... A bylo hůř. Jinak s tím „faktem“ problém nemám – naopak si bohužel myslím rovněž, že podobné věci Severus mohl být nucen dělat. I když slyšet to takhle naplno... Proces u mě vyvolal mnoho otázek a důvodů k úvahám. Třeba mě (ano, skutečně snad poprvé až teď) napadlo, jestli snad vážně není lepší, že Severus válku nepřežil. Pro něj. I když by jeho činy byly podle práva beztrestné, jeho svědomí by ho zničilo... Můj názor.

Ronova poznámka mě přes všechno předešlé rozesmála. Ok, nebo jsem se aspoň pousmála. Ten nezklame.

Pochopit Severusovo nitro... na to si nároky absolutně nedělám. Tam nějak nedokážu proniknout víc skrz. Ale nepřijde mi, že by to vadilo.

„Myslím,“ povzdechl si teatrálně, „že je na čase Potterovi dokázat, jak fatálně se ve Snapeovi mýlí.“ – Rub toho, že jde o zrnko, že? Kdo to řekl? S kým se to bavil? Nemám nápady...

„Ne v rozsudku,“ mírnil jeho vzrušení okamžitě, „ale v trestu.“ – A trest není součástí rozsudku?

Severus má obhájce? A Harry s tím souvisí jak, že může říkat „bereme“ – a mluvit tedy i za Severuse? Nebo jsem to nepochopila? Ale neskutečně mě likviduje, když vidím kousky z povídky, kterou ses rozhodla nedopsat, a přesto nám sem ty kousky dát. Asi nemám ráda rubriku Zrnka. (I když si vždycky každé přečtu, protože jsem asi masochistka, nebo co...)

Děkuji.
Tak zrnka jo ... no jo - to mi je rubrika, teď si musím představovat, co bylo dál .. :) Tak trochu si představuji, že bylo dá Když ... Jenže to bylo bez domacího vězení. Tak si budu něco představovat sama. Jistě to nebude tak povedené , ale zas pro mě bude určitě uspokojivé... :)
belldandy
A o co jsou pak ti soudce lepší než obžalovaní, když obžalovaní musí žít v takových celách, sedět v takových klecích a pokud jejich tělo začne vylučovat adrenalin, tak se jim do těla začně uvolňovat jed. V podstatě je to stále dokola. Ten, kdo má nad někým navrch, se stává krutou bestií.
19.03.2016 05:24:27
Tereznik
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one